День статистики

 

Всесвітній День Статистики

Святкування 20 жовтня Всесвітнього дня статистики (World Statistics Day) започатковане Статистичною комісією Організації Об'єднаних Націй у 2010 році на 64 сесії ООН (резолюція Генасамблеї ООН № 64/267 від 03.06.2010).

Таке рішення було прийняте, враховуючи значимість статистичної інформації для вимірювання прогресу на національному, регіональному та міжнародному рівнях і підтримки сучасних процесів управління соціально-економічним розвитком.

Статистика охоплює різні сфери суспільного життя. Національні статистичні офіси здійснюють моніторинг багатьох галузей економіки, зокрема промисловості, сільського господарства, інвестицій та будівництва, зовнішньоекономічної діяльності, торгівлі, ринку праці, соціального забезпечення, охорони здоров’я, освіти й культури, охорони навколишнього середовища, демографічної ситуації тощо. Своєчасні та надійні дані забезпечують інформаційні потреби для прийняття виважених управлінських і політичних рішень, а також для контролю за досягненням поставлених цілей.

Всесвітній день статистики покликаний привернути увагу громадськості до важливої роботи, яку кожен день виконують фахівці статистичних служб, розробляючи й надаючи суспільству точні, об'єктивні та зіставні дані. Як зазначено в доповіді Генерального секретаря ООН, "Всесвітній день статистики має пропагувати досягнення офіційної статистики, що ґрунтуються на основних цінностях служіння, сумлінності та професіоналізму. Він охопить найширшу цільову аудиторію – від посадовців і розробників даних до звичайних користувачів, що сприятиме об'єднанню їхньої підтримки статистичної діяльності".

Українські статистики, визнаючи свою належність до світової статистичної спільноти, виробляють інформацію з урахуванням міжнародних норм та стандартів і наполегливо працюють у напрямі подальшого удосконалення вітчизняної статистичної системи.

День працівників статистики в Україні відзначається 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.

Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, найбільш масштабної статистичної роботи.

Але перепис - це лише мала частина статистики. Органи статистики відповідно до Закону України «Про державну статистику» здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку «статистичної інформації щодо масових економічних, соціальних, демографічних, екологічних явищ і процесів, що відбуваються в Україні та її регіонах».

Всі підсумки статистичних розробок в тому чи іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно оприлюднюються в газетах, на радіо та телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації.