П'ятниця, 25 вересня 2020, 18:49
Світла пам’ять…
На 70-у році відійшов у вічність Володимир Кирилович Маслюченко – відомий український математик, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри математичного аналізу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Маслюченко Володимир Кирилович народився в селі Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області 26 вересня 1950 року.
Навчався у Нижньостанівецькій середній школі в Кіцманському районі Чернівецької області (1957 – 1967), на математичному факультеті Чернівецького університету (1967 – 1972) і в заочній аспірантурі на кафедрі теорії функцій і функціонального аналізу в Московському університеті (1974 – 1978).
Кандидатську дисертацію „Некоторые вопросы теории обобщенных пространств Кете” захистив у 1985 році в Інституті математики в Києві (науковий керівник – А. М. Плічко). Докторську дисертацію „Нарізно неперервні відображення і простори Кете” захистив у 2000 році у Львівському національному університеті.
Звання доцента отримав у 1990 році, звання професора – у 2002 році.
В. К. Маслюченко працював вчителем математики у Старожадівській середній школі Сторожинецького району Чернівецької області (1972 – 1973), асистентом кафедри математичного аналізу Чернівецького університету (1973 – 1990), доцентом цієї ж кафедри (1990 – 2002). З 2002 року працював завідувачем кафедри математичного аналізу.
Сфера наукових інтересів В. К. Маслюченка – це теорія функцій, функціональний аналіз та історія математики. Сюди входять: дослідження зв’язків між нарізними і сукупними властивостями функцій багатьох змінних, зокрема, дослідження сукупної неперервності нарізно неперервних відображень; функціональні простори, зокрема, простори Кете; історія розвитку загальної теорії функцій та функціонального аналізу.
В. К. Маслюченко дослідив умови збігу узагальнених просторів Кете, отримав найзагальніші, на даний час, теореми про сукупну неперервність нарізно неперервних відображень на добутках просторів з певними умовами зліченності і значеннями в метризовних і σ-метризовних просторах і дослідив історію життя та діяльності відомого австрійського математика Ганса Гана.
В. К. Маслюченко автор понад 350 наукових та науково-методичних праць з математики (теорія функцій, функціональний аналіз, теорія множин, історія математики).
Читав курси математичного та функціонального аналізу, теорії міри та інтеграла, загальної теорії функцій, топологічних векторних просторів, теорії функцій багатьох змінних, математичної логіки та вів практичні заняття з цих дисциплін.
В. К. Маслюченко – науковий керівник 14 кандидатських дисертацій, п’ятеро його учнів стали докторами фізико-математичних наук, у трьох із них він був науковим консультантом. 
В. К. Маслюченко – член спеціалізованої вченої ради у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича із захисту кандидатських дисертацій з фізико-математичних наук, науковий консультант наукового семінару з питань теорії функцій та функціонального аналізу на кафедрі математичного аналізу ЧНУ. Організатор та довголітній керівник математичного відділення Малої Буковинської академії наук.
За багаторічну наукову та педагогічну діяльність був неодноразово нагороджений подяками та грамотами Чернівецького університету, а також Почесною грамотою Чернівецької ОДА (2000 рік), відомчою відзнакою «Відмінник освіти України» (2005 рік), медаллю «На славу Чернівців» (2015 рік), нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» (2020 рік). 
Член Наукового товариства імені Шевченка та один з редакторів «Математичного вісника НТШ», член редколегії «Наукового вісника Чернівецького університету. Математика» і «Буковинського математичного журналу».
Голова Чернівецької обласної організації Української Народної Ради.
В. К. Маслюченко – голова ради народної хорової капели «Дзвін» викладачів і співробітників Чернівецького університету та її соліст. Автор близько 50 пісень жанру співана поезія і гітарного супроводу до багатьох українських народних пісень та їх виконавець. Автор одного надрукованого поетичного твору і багатьох ненадрукованих.

У цей скорботний день розділяємо невимовний сум і тугу разом із рідними та близькими. Світлий, добрий спомин про Володимира Кириловича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із ним.
Світла пам'ять про Володимира Кириловича Маслюченка назавжди залишиться в стінах рідного факультету, в памʼяті його учнів, студентів, колег.
 
Четвер, 17 вересня 2020, 06:28
eidelman.jpg
16 вересня 2020 року на факультеті математики та інформатики розпочала роботу Міжнародна наукова конференція "Сучасні проблеми диференціальних рівнянь та їх застосування", присвячена 100-рiччю вiд дня народження професора Самуїла Давидовича Ейдельмана.
 
С. Д. Ейдельман – видатний український математик та талановитий педагог, який довгий час працював у Чернівецькому університеті. Наукова школа, ним започаткована, і тепер активно розвивається, його наукові ідеї знаходять у ній свій плідний розвиток.
Усі засідання проходитимуть в режимі онлайн 16–19 вересня.

Сайт конференції
Останнє оновлення ( Четвер, 17 вересня 2020, 06:34 )
   
Середа, 13 травня 2020, 07:42
Другий тур профорієнтаційної олімпіади з математики
11 травня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася основна сесія другого туру профорієнтаційної Олімпіади з математики для вступників 2020 року на основі повної загальної середньої освіти.

На початку туру учасникам побажав удачі ректор університету Роман Петришин.
Другий тур профорієнтаційної олімпіади з математики
Тур відбувався дистанційно, протягом 1,5 години учасники виконували завдання та мали можливість поставити запитання декану факультету математики та інформатики Ользі Мартинюк.

Окрім учасників, які успішно виступили в першому турі, в ньому взяли участь 
призери ІІ етапу (районного) Всеукраїнських олімпіад з математики, інформатики, інформаційних технологій та учасники ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з секцій:
  • математика,
  • прикладна математика,
  • математичне моделювання.
Із попередніми результатами профорієнтаційної Олімпіади з математики можна ознайомитися тут, а також на відповідній сторінці для предмету математика на сайті приймальної комісії.

Остаточні результати будуть оприлюднені після перевірки документів, що 
підтверджують право на участь у другому турі.

Для тих абітурієнтів, які з поважних причин не змогли взяти участь в основній сесії другого туру, 16 травня відбудеться додаткова сесія, початок о 10 годині.

Повідомлення про бажання взяти участь у другому турі надсилайте на електронну пошту факультету: 
clg-math @ chnu.edu.ua (без пробілів).
Останнє оновлення ( Середа, 13 травня 2020, 21:27 )
 
Понеділок, 27 квітня 2020, 09:30
Відбувся день IT
25 квітня на факультеті математики та інформатики відбулася чергова онлайн-подія – День ІТ.

Кафедра математичного моделювання та кафедра прикладної математики та інформаційних технологій презентували особливості освітніх програм «Інформаційні технології та управління проектами» (спеціальність «Комп’ютерні науки»), «Системний аналіз», «Прикладна математика». На цій зустрічі абітурієнти отримати необхідну інформацію про навчання на факультеті та про перспективи працевлаштування після його завершення, а також про особливості цьогорічного вступу. Надзвичайно корисними були поради випускників факультету, які приєдналися, щоб поділитися своїм досвідом роботи в ІТ-сфері та мотивувати до навчання на матфаці.

На цю подію завітали представники відомих ІТ-компаній, з якими факультет математики та інформатики тісно співпрацює: Шкільнюк Дмитро (Valtech), Старікова Юлія (AMC Bridge), Матвєєва Юлія (Softserve), Ткачик Олександр (Sharpminds), Edvin Zuijdendorp (Global IT Support), Василинчук Олег (Watermelon Games), Якимчук Олександр (eBizAutos). Вони поділилися своїми здобутками та секретами кар'єрного росту, розповіли про стан ІТ в Україні та Чернівцях, а також про можливості випускників ІТ спеціальностей факультету математики та інформатики. Звичайно, не обійшлося без цікавих вікторин від викладачів факультету та гарних призів від ІТ-компаній.

Чекаємо Вас на навчання!!!

Відкиньте всі сумніви та впевнено обирайте факультет математики та інформатики Чернівецького університету!!!
Останнє оновлення ( Понеділок, 27 квітня 2020, 09:33 )
 

Сторінка 1 з 33

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>